party-girls.pl

Nigdy więcej nie zawiedź swojej partnerki

Dlaczego pary się kłócą?

Kłótnie nie jest czymś złym. We wszystkich związkach występują różnice w myśleniu, postawach, sposobach działania…. To co ma znaczenie, to nauka konstruktywnej dyskusji, aby dyskusja nie zakończyła się kryzysem. Nie tylko z partnerem, ale z każdą osobą, z którą łączy nas więź: współpracownikiem, członkiem rodziny, przyjacielem…

Dlaczego pary się kłócą?

Walki par mogą pojawić się z dowolnej liczby powodów i w zależności od etapu ewolucyjnego pary. Ale istnieją pewnie kłótnie, które powtarzają się nawykowo i są to prace domowe, edukacja dzieci, częstotliwość stosunków seksualnych, obchodzenie się z pieniędzmi i relacje z rodziną każdego członka pary.

Kłótnie, które kończą się kryzysem, to te „kłótnie, które eskalują” i nie mogą być „zatrzymane” przez żadnego z partnerów. Często są też związane z problemami, których para nie potrafi lub nie chce rozwiązać. W niektórych przypadkach mogą to być strukturalne różnice w osobowości drugiej osoby, które mogą być nie do pokonania.

Wskazówki, aby wasze kłótnie nie kończyły się kryzysem

Wybierz najlepszy czas

Powinniśmy unikać rozpoczynania dyskusji od wytykania palcami czy krytykowania, zawsze najlepiej jest powiedzieć drugiej osobie o problemie w najlepszy możliwy sposób i w najlepszym możliwym czasie.

Naucz się deeskalacji

Gdy konflikt eskaluje, czasem najlepszym wyjściem jest przytulenie drugiej osoby, poczucie jej bliskości i zaprzestanie walki. Nie rozwiązuje to problemu, ale pomaga nie dopuścić do tego, by wymknął się spod kontroli. Z portalem https://praktyczni.pl, nauczysz się jak kontrolować swoją osobowość i zachować spokój.

Obserwuj swój język ciała

Unikaj wzdychania lub podwijania oczu do góry, ponieważ druga osoba może to zinterpretować jako pogardę.

Zawsze twarzą w twarz

WhatsApp może służyć jako pierwszy impuls, wstępny krok, aby w innym czasie można było wznowić pracę twarzą w twarz. Ważne jest, aby nie zostawić rozmowy na telefonie, jakby nic się nie stało, gdy spotkamy się ponownie po powrocie do domu.

Przeproś, gdy to konieczne

Jeśli uważasz, że zrobiłeś lub powiedziałeś coś, co mogło zranić drugą osobę, powinieneś przeprosić ją w serdeczny sposób. W walce nie ma zwycięzców i przegranych, zazwyczaj każdy ma trochę racji, to czego trzeba szukać to słuchanie się nawzajem i wspólna ewolucja.