party-girls.pl

Nigdy więcej nie zawiedź swojej partnerki

Czy wygląd fizyczny rzeczywiście jest barierą w znalezieniu partnera?

Niektórzy twierdzą, że najładniejsze osoby mają większe szanse na znalezienie partnera, ale inni twierdzą, że tak nie jest. Przedstawiamy prawdę o znaczeniu wyglądu fizycznego w dziedzinie miłości.

Czy wygląd fizyczny rzeczywiście jest barierą w znalezieniu partnera?

Podczas pierwszego spotkania wygląd fizyczny jest jednym ze szczegółów, które często przykuwają naszą uwagę. Wydaje się, że osoba, którą uważamy za piękną, łatwiej wygeneruje przyciąganie. Zrodziło to pogląd, że najładniejsi mają więcej szczęścia w miłości.

Jeśli jednak przyjrzymy się długoletnim parom, okaże się, że sam dobry wygląd nie wystarcza do podtrzymania związku. Ponadto nie ma konkretnej definicji tego, co jest piękne lub brzydkie. To naprawdę zależy od punktu widzenia.

Czarne oczy lub niebieskie oczy, wysoki lub niski, blondyn lub brunet… Więc w czym tkwi problem? W którym momencie pojawiają się ograniczenia? Przyjrzyjmy się bliżej temu tematowi w kolejnych częściach.

1. Niezadowolenie z własnego ciała

Niepewność wynikająca z uprzedzeń lub kompleksów sprawia, że bardzo trudno jest komuś zarządzać pozytywną koncepcją samego siebie. To postrzeganie siebie przekłada się czasem na zdania typu: „Nie lubię ciała, które mam; nikt mnie niepokocha; jak mogę sprawić, że ktoś inny zakocha się we mnie wyglądając w ten sposób?

Ale takie oceny, kończą się wyraźną ingerencją w relacje interpersonalne. Zdarza się więc, że osoby ze złym obrazem własnego ciała mają tendencję do ukrywania się, maskowania własnej sylwetki ciemnymi ubraniami, a nawet unikania seksu, jeśli wiąże się on z rozbieraniem.

Jednak tym, co w tych przypadkach działa jak prawdziwa przeszkoda, nie jest sam wygląd fizyczny. To, co powoduje dystans, to postawa, z jaką te osoby pokazują się w spotkaniach społecznych.

To znaczy, że bardziej niż ich wygląd, to brak pewności siebie, którą wykazują, powstrzymuje ich, co stanowi przeszkodę dla innych, którzy się do nich zbliżają. Sprawdź, jak zadbać o siebie w tym artykule. 

2. Strach przed przebywaniem z „pięknymi” ludźmi

Z drugiej strony możliwe jest również odczuwanie lęku lub niepokoju podczas interakcji z osobami, które z fizycznego punktu widzenia uważane są za niemal „doskonałe”. Ten rodzaj niepewności wiąże się najczęściej z poczuciem niższości przy porównywaniu się do tego standardu.

Jednocześnie może pojawić się fałszywy wniosek, że taki partner dość łatwo nas porzuci, jeśli da mu się szansę. Ponownie, tego rodzaju oceny odpowiadają na negatywne wyobrażenie o sobie i z pewnym prawdopodobieństwem również na niską samoocenę.