party-girls.pl

Nigdy więcej nie zawiedź swojej partnerki

Dowiedz się, ile powinien trwać stosunek

Kiedy stosunek jest za krótki?

Jednym z najczęstszych problemów, jakie pary spotykają na swojej drodze, jest przedwczesny wytrysk, który stanowi podstawową przyczynę zbyt krótkiego seksu. Tego typu dysfunkcja następuje, gdy ejakulacja występuje wcześniej, niż chce tego mężczyzna – często po 1-2 minutach trwania stosunku lub nawet przed włożeniem penisa do pochwy.

Szacuje się, że problem przedwczesnego wytrysku (PW) dotyczy aż 1/3 dorosłych mężczyzn. Jeśli problem zdarza się nagminnie i jest przyczyną niezadowolenia obojga partnerów, zalecana jest wizyta u lekarza. Leczenie polega w takim przypadku na stosowaniu odpowiednich technik relaksacyjnych i seksualnych. Zdarza się jednak, że wymagana jest również farmakoterapia oraz psychoterapia.

Jeśli jednak tego typu problem spotykany jest sporadycznie, dobrym rozwiązaniem mogą być preparaty w formie żelu, które opóźniają wytrysk. Najlepiej postawić tutaj na produkty od uznanych producentów, którzy stawiają na delikatne, często naturalne składniki. Tego typu żel ogranicza czułość penisa na doznania erotyczne, działa chłodząco i zapewnia delikatny efekt znieczulający. Dzięki temu może powodować opóźnienie pojawienia się orgazmu nawet do 30 minut.

Orientacyjny czas trwania stosunku

Sztywne ramy czasowe trwania stosunku nie istnieją – tu wszystko zależy od preferencji indywidualnych oraz stanu zdrowia obojga partnerów. Na długość stosunku wpływ mają również takie czynniki jak poziom podniecenia, aktualny nastrój, czy kondycja fizyczna. To właśnie dlatego dla niektórych normą będzie seks trwający 3 minuty, dla innych 30. Ważne jest jednak, aby oboje partnerów czerpało z niego taką samą satysfakcję.

Warto jednak wspomnieć, że w raporcie „Seksualność Polaków 2017”, którego autorem był Zbigniew Izdebski, oszacowano, że przeciętna długość zbliżenia (od wprowadzenia członka do pochwy po sam wytrysk) wynosi 14,3 min, zaś cały akt seksualny, włączając w niego grę wstępną, trwa 29 minut.

Warto jednak wspomnieć, że są to wyniki orientacyjne, przeprowadzone na terenie Polski. W skali światowej jest to wynik naprawdę imponujący, ponieważ ankiety przeprowadzone w USA na 50 osobach, wchodzących w skład Towarzystwa Terapii Seksualnej, wykazały następujące wyniki:

  • stosunek trwający poniżej 2 minut uznawany jest za zbyt krótki,
  • stosunek trwający 3-7 minut uznawany jest za wystarczający dla zaspokojenia obojga partnerów,
  • stosunek trwający 7-13 minut uznawany jest za najbardziej satysfakcjonujący,
  • stosunek trwający 10-30 minut uznawany jest za zbyt długi.

Warto jednak pamiętać o tym, że wyniki te mogą się różnić w zależności od czasu, jaki minął od ostatniego stosunku. Ważny jest również fakt, że są to tylko dane statystyczne.

Sposoby na przedłużenie stosunku

Czas trwania seksu może być wydłużony, jeśli oboje z partnerów o to zabiegają. W tym przypadku skuteczną metodą może być stosunek przerywany, polegający na wyjęciu członka z pochwy i zrobieniu kilkusekundowej przerwy. Penetracja może również trwać dłużej, jeśli partnerzy często zmieniają pozycje podczas zbliżenia i stosują zróżnicowane formy pieszczot.

Mamy nadzieję, że nieco przybliżyliśmy Ci temat orientacyjnego czasu trwania stosunku. Do zobaczenia w następnym artykule!