party-girls.pl

Nigdy więcej nie zawiedź swojej partnerki

Swinging – czy warto spróbować?

Być może kiedyś obiło Ci się o uszy takie pojęcie, jak swinging. W ogromnym skrócie, polega to na tym, że osoby pozostające w trwałym związku posiadają partnerów seksualnych poza tym związkiem. Ważne jest jednak to, że doskonale o tym wiedzą oraz przyzwalają na taki stan rzeczy!

Brzmi ciekawie? Może myślisz, że warto spróbować?

Co to jest swinging

Jak napisaliśmy wyżej, swinging charakteruzuje się tym, że partnerzy w stałym związku (np. współmałżonkowie) pozwalają na to, żeby mogli uprawiać seks z kimś innym poza sobą nawzajem. Jest jednak kilka warunków, które muszą spełnić.

Po pierwsze, pełna przejrzystość dotycząca tego, kto z kim sypia. To nie są żadne ukrywane zdrady, a gra w otwarte karty. Do tego żadne z nich nie może swingować z kimś, jeżeli partner się na to nie zgodzi.

Po drugie, relacja może mieć charakter wyłącznie seksu. Partnerzy nie przejmują się specjalnie wiernością seksualną (oczywiście w wyżej opisanych granicach), ale nadal bardzo ważna jest dla nich wierność emocjonalna. Niedozwolone są zatem inne związki o charakterze romantycznym.

Swinging nie jest zatem sposobem na wciągnięcie do związku nowej osoby, która Ci się podoba (nie tylko fizycznie, ale i emocjonalnie). Żeby swingowanie wypaliło, partnerzy muszą mieć do siebie ogromne zaufanie i doskonale się ze sobą komunikować. Jeżeli chcesz zaproponować zostanie swingującą parą swojemu partnerowi, Wasz związek musi już być bardzo dojrzały.

Zalety swingingu

Pary, które na stałe włączyły swinging do swojego stylu życia, często dzielą się w internecie wypowiedziami o tym, w jaki sposób wzbogaciło to ich życie. Jeżeli masz wątpliwości, czy swinging jest czymś dla Was, to warto poszukać takich informacji – doświadczenia innych osób są doskonałym punktem zaczepienia do rozważania decyzji o zaproponowania swingingu partnerowi.

Co najczęściej wymieniane jest jako zalety swingingu? Co ciekawe, wiele par uważa, że swingowanie sprawiło, że ich związek jest głębszy i wzmocniony. Jak się o tym pomyśli, to wcale nie jest to dziwne – jak napisaliśmy wcześniej, jest to niejako ćwiczenie z wzajemnego zaufania. Para w ten sposób uczy się też poszanowania wzajemnych granic, akceptacji i negocjacji decyzji i wielu podobnych bardzo cennych w związku umiejętności.

Inną z często przywoływanych zalet swingingu przez praktykujące go pary jego jego świetny wpływ na ich życie seksualne. I nie chodzi tutaj jedynie o to, że mają więcej kontaktów seksualnych dzięki spotykaniu się z osobami spoza związku. Także życie łóżkowe samej pary często znacząco się poprawia. Nie wkrada się w nie rutyna, małżonkowie są do siebie bardziej przywiązani, do tego łóżkowo bardziej doświadczeni – zasadniczo nie mają powodów do narzekań.

Wady swingowania

Nie oznacza to jednak, że swinging pozbawiony jest wad. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie są to problemy związane ze samym swingowaniem jako takim, ale bardziej wynika z tego, jaki partnerowie mają charakter i oczekiwania. Ćwiczenie z wzajemnego zaufania w tej postaci może mieć bowiem nie tylko wynik pozytywny. Może się okazać, że spróbujecie, ale Wam nie wyjdzie – dojdzie do kłótni wywołanej zazdrością lub brakiem zaufania do partnera.

Szczególnie bolesne może być doświadczenie, w którym jeden z partnerów naruszył ustalone w swingingu oraz wzajemnej komunikacji granice. Przede wszystkim może być tak w sytuacji, kiedy wykształcił większe zaangażowanie emocjonalne do jakiegoś partnera spoza związku niż do współmałżonka.

Niektóre osoby mogą też czuć, że „nie wystarczają” już partnerowi, nie są z jego perspektywy tak atrakcyjne jak osoby, z którymi decyduje się on spędzać noce zamiast nich. Może tak się zdarzyć w szczególności, jeżeli partner częściej uprawia seks z innymi niż własnym małżonkiem. Nietrudno sobiie wyobrazić, że w takiej sytuacji jedna ze stron związku może odczuwać zazdrość i obawę.

Czy warto spróbować swingowania?

Swingowanie nadal nie jest zbyt popularne. Decyduje się na niego znikomy odsetek spośród wszystkich par. Czy myślisz, że powinniście do nich dołączyć? Na pewno będzie to wymagało szczerej i otwartej rozmowy, w której koniecznie uwzględnijcie zalety i wady, które przedstawiliśmy powyżej.