party-girls.pl

Nigdy więcej nie zawiedź swojej partnerki

Co się dzieje z naszym ciałem po zerwaniu z partnerem?

Rozstanie jest zawsze skomplikowanym procesem, bez względu na to, jaka jest jego przyczyna i czy najlepszym rozwiązaniem dla zaangażowanych stron jest prowadzenie osobnego życia, ale potrzeba czasu i wysiłku, aby uporać się z tym momentem, ponieważ wytwarza on silne uczucia smutku i pustki. Oto, co może się stać z Twoim ciałem, gdy rozstaniesz się z partnerem:

1. Niedoskonałości skóry

Wysoki poziom stresu, który odczuwasz, wyzwala prawdopodobieństwo pojawienia się na Twojej twarzy wykwitów. Przechodzisz przez proces zaburzenia równowagi hormonalnej, który powoduje pojawienie się pryszczy i zaskórników. Gruczoły łojowe nadal będą wytwarzać naturalny olej, ale jeśli por zostanie zamknięty z powodu stresu, pojawi się trądzik.

2. Wzrasta ciśnienie krwi

Jak wyszczególniają badania, nie oznacza to, że u ludzi rozwijają się choroby serca (nadciśnienie), ale raczej, że dochodzi do wzrostu ciśnienia krwi z napięcia nerwowego wywołanego przez zerwanie. Może to również prowadzić do drobnych ataków niepokoju, bólów głowy, duszności, a nawet krwawienia z nosa.

3. Układ trawienny zwalnia

Smutek powoduje wzrost hormonu kortyzolu, który jest uwalniany w odpowiedzi na stres i powoduje spowolnienie metabolizmu oraz prowadzi do niepokoju i nudności. Bardzo ważne jest, aby na tym etapie zadbać o swoją dietę.

4. Zespół odstawienny

W ten sam sposób, że kiedy osoba przestaje używać substancji, od której jest uzależniona, cierpi na to, co nazywa się zespołem odstawiennym, osoba, która zrywa intensywną więź emocjonalną, może cierpieć w podobny sposób. Fakt braku możliwości bycia z tą osobą generuje udrękę, niepokój, zdenerwowanie i poczucie, że nie można żyć bez tej relacji. Zapewne zastanawiasz się, jak dojść do siebie po rozstaniu? Odpowiedź znajdziesz w podanym linku.

5. Zespół złamanego serca

Sytuacją wynikającą z ciężkiego epizodu stresu psychicznego lub fizycznego jest „zespół złamanego serca”. Jest to przejściowa niewydolność serca, której objawy są podobne do zawału, ale zwykle ustępują po kilku dniach bez poważnych konsekwencji.

Rozstanie jest uważane przez ekspertów za czynnik ryzyka wystąpienia epizodu zespołu złamanego serca, obok innych, takich jak niespodziewana śmierć bliskiej osoby, diagnoza medyczna o złym rokowaniu, przemoc domowa, utrata lub zyskanie dużej ilości pieniędzy, niespodziewana niespodzianka wiążąca się z silnym efektem emocjonalnym, trema czy utrata pracy. Aby zapobiec temu syndromowi, konieczne jest szukanie pomocy psychologicznej.